Strona główna » Artykuły » Montaż kamer zewnętrznych i wewnętrznych
Systemy telewizji przemysłowej stoją na straży bezpieczeństwa, wspierając działanie pracowników ochrony. Na niezawodność tych systemów wpływa wiele różnorodnych czynników, poczynając od rodzaju i jakości instalowanego sprzętu, na prawidłowo przeprowadzonym montażu kończąc. Wybierając system monitoringu wizyjnego należy przede wszystkim przeanalizować potrzeby użytkownika oraz charakter monitorowanej przestrzeni. Z pewnością innego rodzaju kamery potrzebne będą w monitoringu miejskim, innych zaś użyjemy do obserwacji zakładów przemysłowych, hal fabrycznych i magazynów, jeszcze innych w szkołach.
Kamery wykorzystywane w monitoringu zewnętrznym muszą być przystosowane do pracy w ekstremalnych temperaturach, zarówno bardzo niskich, jak i wysokich oraz w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Obudowa takich kamer musi być odporna na pył oraz wilgoć. Dodatkowo bardzo ważną cechą jest wytrzymałość materiałów, z których obudowa została wykonana. Jest to istotne ze względu na potencjalne akty wandalizmu. Kamery zewnętrzne są przeważnie (a przynajmniej powinny być) zaopatrzone w specjalny uchwyt z przepustem na kabel, który chroni przed odcięciem zasilania.
Kamery wewnętrzne nie muszą być aż tak wytrzymałe na temperatury czy wilgoć. W ich przypadku bardzo ważne jednak stają się funkcje, które gwarantują rejestrację obrazu wysokiej jakości nawet w niekorzystnych warunkach oświetleniowych. Na przykład, gdy obiekty w danym pomieszczeniu oświetlone są nierównomiernie, przyda się WDR (Wide Dynamic Range), czyli szeroki zakres dynamiki.
Dobór odpowiedniego sprzętu to pierwszy krok do stworzenia niezawodnego systemu ochrony. Drugi to wykonanie profesjonalnego montażu monitoringu przez eksperta. Takiego oczywiście znajdą Państwo w firmie I-PLUS.